Η Λάρισα αποτελεί ένα κόσμημα για τη Stoiximan Futsal Super League απ’ όλες τις απόψεις. Μια ομάδα με στέρεες ποδοσφαιρικές βάσεις, που αποπνέει υγεία, έχει ανθρώπους με όρεξη και μεράκι, ενώ ο κόσμος έχει αγκαλιάσει την προσπάθεια και στηρίζει πολύ στα εντός έδρας παιχνίδια.

Περίπου 300 άνθρωποι βρέθηκαν στο κλειστό για τον αγώνα με την ΑΕΚ στο πλαίσιο της 12ης αγωνιστικής, όπου η Ένωση επικράτησε με 11-3 και συνέχισε το αήττητό της, φτάνοντας τους 34 βαθμούς. Στους οκτώ έμεινε η ομάδα του θεσσαλικού Κάμπου που δεν μπορούσε να διεκδικήσει κάτι παραπάνω στο παιχνίδι.

Οι κιτρινόμαυροι του Άγγελου Εμμανουηλίδη μπήκαν αποφασισμένοι για τη νίκη και την πήραν δίκαια. Μόλις στο 2′ ο Βιτίνιο άνοιξε το σκορ, ενώ πριν βγει το δεκάλεπτο ακολούθησαν τα γκολ των Μάνου, Πάνου και Αδαμόπουλου για το 4-0. Η Ένωση συνέχισε το ίδιο δυνατά, με τον Βιτίνιο να πετυχαίνει χατ τρικ στο 13′ και το 14′ για το 6-0.

Οι γηπεδούχοι απάντησαν με δύο διαδοχικά τέρματα που σημείωσαν οι Μάνικος και Μαυρομάτης στο 15′ και το 17′, με τον Πάνο να διαμορφώνει το 7-2 του πρώτου μέρους. Ουσιαστικά, η ΑΕΚ είχε “κλειδώσει” τους τρεις βαθμούς.

Όμοια ήταν η εικόνα και στο β’ ημίχρονο, με τον προπονητή των φιλοξενούμενων να κάνει διάφορες αλλαγές. Το όνομά τους στον πίνακα των σκόρερ πρόσθεσαν οι Βούλετιτς, Ταρνανίδης και Ντάτης, ενώ ο Βιτίνιο σημείωσε και τέταρτο προσωπικό τέρμα. Ο Μάνικος πέτυχε το δεύτερό του γκολ και τρίτο της ομάδας του.