Καταφέρνοντας να κρατήσει το μηδέν στην άμυνα, η ΑΕΚ είχε κάνει παραπάνω από τη μισή δουλειά για να φτάσει στη νίκη απέναντι στην Αθήνα ’90 στο κλειστό του Καματερού για την 18η αγωνιστική της Stoiximan Futsal Super League.

Η Ένωση επιβλήθηκε 4-0, επανήλθε στις επιτυχίες και έφτασε τους 45 βαθμούς, ενώ στους 31 έμεινε το κσλτσέτο, το οποίο ήταν ανταγωνιστικό για ένα ημίχρονο, αλλά αν δεν σκοράρεις ειδικά απέναντι σε μια ομάδα όπως η ΑΕΚ, δύσκολα μπορείς να διεκδικήσεις κάτι.

Το συγκρότημα του Άγγελου Εμμανουηλίδη άνοιξε το σκορ με τον Μάνο, ενώ οι φιλοξενούμενοι του Απόστολου Μπελτσίδη απώλεσαν πέναλτι με τον Σίμο, το οποίο απέκρουσε ο Θεοφίλου. Το 1-0 ήταν και το αποτέλεσμα του πρώτου ημιχρόνου.

Ο Τροβάτο έκανε δύο τα γκολ των κιτρινόμαυρων, για να γίνει το 3-0 με πέναλτι του Ντάτη. Πλέον, το ματς είχε κριθεί και το κερασάκι στην τούρτα μπήκε με δεκάμετρο του Παΐς, ο οποίος διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα υπέρ της ΑΕΚ.