Την 4η νίκη της σε ισάριθμους αγώνες στο πρωτάθλημα της Stoiximan.gr Futsal Super League πέτυχε η ΑΕΚ. Η ομάδα του Γιάννη Ζιάβα επικράτησε και του Μινώταυρου με 7-1 στο κλειστό του Καματερού και παραμένει μόνη πρώτη στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα.

Οι παίκτες του Γιάννη Ζιάβα ήθελαν να επιβάλλουν τον ρυθμό τους από το πρώτο λεπτό του αγώνα και το πέτυχαν, καθώς με τους Δελλαπόρτα και Μάνο στο 4′ και στο 9′ αντίστοιχα προηγήθηκαν με 2-0 και έβαλαν γερές βάσεις για να φτάσουν στο θετικό αποτέλεσμα.

Οι φιλοξενούμενοι δεν μπορούσαν να αντιδράσουν και οι Ασημακόπουλος και Δελλαπόρτας ανέβασαν το δείκτη του σκορ στο 4-0 στο πρώτο μέρος. Τα πράγματα ήταν πλέον πολύ δύσκολα για την ομάδα του Ταύρου, που θυμίζουμε πως μετρούσε ισοπαλίες με Δούκα (2-2) και Παναθηναϊκό (9-9) και νίκη στην έδρα του Ηνίοχου (4-5).

Στο δεύτερο μέρος οι φιλοξενούμενοι μείωσαν στο 23′, όμως ο Σκουτέλης επτά λεπτά αργότερα έκανε το 5-1 για τον “Δικέφαλο”, ενώ οι Μάντης και Ζιάκας διαμόρφωσαν το τελικό 7-1 για την Κυπελλούχο Ελλάδας και κάτοχο του Super Cup. Η ΑΕΚ  βρίσκεται σε σούπερ φόρμα και προελαύνει στο πρωτάθλημα!